اخذ جواز ساخت

اخذ جواز ساخت به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید بر اساس قوانین مشخص شده، کار ساخت و ساز را انجام دهید. بدون اخذ جواز ساخت هیچ گونه مجوزی برای شروع عملیات ساخت و سازداده نمی شود و چنان چه بدون اخذ جواز اقدام به ساخت و ساز نمایید کار شما توسط مراجع نظارت بر امور ساختمانی متوقف می شود. شما با دریافت پروانه ساخت موظف به رعایت استانداردهایی می شوید که ایمنی ساختمان را برای ساکنین تضمین می کند. بنابراین هدف از تهیه جواز ساختمان رعایت اصول و قواعدی می باشد که بر طبق آن ها کار ساختمانی را انجام خواهید داد. از دیگر دلایل نیاز شما به اخذ جواز ساخت دریافت وام بانکی، بیمه کردن ساختمان و افرادی می باشد که در ساختمان به کار مشغول می باشند. همچنین با تهیه جواز ساختمان شما می توانید از تجربیات مهندسینی با تجربه در ساخت و ساز انواع استفاده نمایید.

چه زمانی احتیاج به اخذ جواز ساخت دارید؟

برای انجام تعمیرات ساده شما نیازی به تهیه جواز ساختمان ندارید بلکه زمانی به تهیه پروانه ساختمان نیاز دارید که بخواهید تغییرات عمده ای در ساختمان انجام دهید. این که شما در چه منطقه ای هستید بر روی نحوه تهیه جواز ساختمان موثر است.

در حال حاضر شهرداری ها برای کسانی که می خواهند کار ساخت و ساز را انجام دهند دفترچه هایی به نام شناسنامه ساختمان در نظر می گیرد که حاوی صدور پروانه ساختمان و نداشتن خلافی و پایان کار می باشد.

برای تهیه پروانه ساختمان باید هزینه جواز ساخت را پرداخت نمایید. در صورتی که از هزینه پروانه ساخت اگاهی ندارید می توانید با هلدینگ ساختمانی بنیادین سازه پویان تماس گرفته و اطلاعات لازم را در زمینه هزینه جواز ساخت و تهیه حرفه ای جواز ساخت توسط این هلدینگ دریافت نمایید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 10 کاربر