برگه مکانیک خاک

به منظور انجام عملیات راه سازی و سد سازی و یا خانه سازی و انجام هرگونه عملیات ساختمانی احتیاج به تست خاک و انجام ازمایش خاک و دریافت برگه آزمایشگاه خاک می باشد.

مالکین به منظور دریافت پروانه ساختمانی خود نیاز دارند تا نقشه های برق و مکانیک سازه را ارائه نمایند. در ابتدا باید برگه سبز تعهد به دفاتر خدمات شهرداری ارائه شود و پس از آن نقشه های تاسیسات برقی و همچنین مکانیکی که مهر شده توسط مهندس مربوطه می باشد را ارائه نمایند. در ادامه به بررسی زمان دریافت این برگه ها می پردازیم.

چه زمانی باید برگه مکانیک خاک را دریافت کرد؟

درحال حاضر قانونی که برای دریافت پروانه در دفاتر خدمات الکترونیک وجود دارد این است که تا زمانی که برگه مکانیک خاک را دریافت نکرده باشید نمی توانید برگه های تعهد بخش های سازه و تاسیسات مکانیکی و برقی را دریافت نمایید، بنابراین دریافت برگه مکانیک خاک از ملزومات و پیش نیازها برای دریافت سایر برگه های ساختمانی می باشد. آزمایشگاه مکانیک خاک موظف به انجام ازمایشات لازم بر روی خاک محل مورد نظر می باشد که توسط مهندسین عمران انجام می شود و آزمایش خاک به شکل میدانی و یا آزمایش های صحرایی انجام می شود و نتیجه در برگه آزمایشگاه خاک درج می شود. تست خاک توسط آزمایشگاه مکانیک خاک یا شرکت مکانیک خاک انجام می شود که مورد تایید وزارت مسکن و شهرسازی باشد و بتوانند اقدام به صدور برگه تعهد خاک نمایند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره چگونگی دریافت برگه آزمایشگاه خاک می توانید با هلدینگ ساختمانی بنیادین سازه پویان مشاورو مجری پروژه های ساختمانی و صنعتی در ایران تماس بگیرید و از آن ها بخواهید در این زمینه مشاوره لازم را به شما ارائه نمایند و یا کار خود را به این هلدینگ سپرده تا روند کار در کمترین زمان ممکن توسط متخصصین ما در چهارچوب قانون انجام شود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر