تهیه شاپ یا نقشه کارگاهی

تهیه شاپ یا نقشه کارگاهی

شاپ دراوینگ یا تهیه نقشه کارگاهی از کلمه های انگلیسی Shop Drawing گرفته شده است. امروزه شاپ کارگاهی با نرم افزارهای مختلفی انجام می شود. هلدینگ ساختمانی بنیادین سازه پویان شاپ کارگاهی با نرم افزار xsteel  را انجام می دهد که یکی از بهترین نرم افزارها در تهیه نقشه کارگاهی است. همچنین شاپ دراوینگ با اتوکد از دیگر روش های تهیه شاپ کارگاهی می باشد که بر اساس کاربرد می توان یکی از آن ها را استفاده نمود. همه سازه های کارگاهی نیاز دارند تا برای آن ها شاپ کارگاهی انجام شود. برای مثال نقشه شاپ تاسیسات، نقشه شاپ برق، شاپ دراوینگ سوله، شاپ دراوینگ سوله، شاپ درواینگ اسکلت فلزی، شاپ دراوینگ تاسیسات از جمله مواردی هستند که  برای طراحی و پیاده سازی آن ها نیاز به تهیه نقشه کارگاهی می باشد. تهیه نقشه کارگاهی با هدف و در راستای نقشه های محاسباتی انجام می شود.

مراحل تهیه شاپ یا نقشه کارگاهی

برای تهیه نقشه کارگاهی در مرحله اول نقشه های محاسباتی و معماری و ازبیلت فنداسیون به گروه تهیه شاپ کارگاهی تحویل می شود. در مرحله دوم از شاپ کارگاهی سازه مورد نظر به شکل سه بعدی توسط نرم افزارها طراحی می شود. در مرحله سوم از تهیه نقشه کارگاهی نوبت به بررسی مجدد شاپ کارگاهی و تصحیح اشکالات احتمالی آن می باشد. برای مثال ممکن است در شاپ دراوینگ سوله و یا شاپ دراوینگ اسکلت فلزی و یا سایز سازه ها  ارتفاع تیر تراز نبوده و یا بسیاری دیگر از ایرادات در تهیه شاپ دراوینگ به وقوع پیوسته باشد.

قسمت چهارم برای تهیه نقشه کارگاهی مربوط می شود به ایجاد نقشه های کددار، تک برگ پلیت اتصالات به انضمام شمار دقیق و وزن دقیق آن ها. دراوینگ اسکلت فلزی، شاپ دراوینگ سوله و شاپ دراوینگ تاسیسات باعث کمتر شدن زمان انجام پروژه می باشد.

قیمت شاپ دراوینگ نیز با توجه به نوع پروژه متفاوت می باشد. برای آگاهی از قیمت شاپ دراوینگ می توانید با شماره های درج شده در سایت هلدینگ ساختمانی بنیادین سازه پویان مشاور و مجری پروژه های ساختمانی و صنعتی در ایران تماس بگیرید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
8 / 10
از 1 کاربر