تهیه نقشه فاز دو

تهیه نقشه فاز دو

تهیه نقشه فاز دو  به عنوان بخشی از طراحی و تهیه نقشه مهندسی به این دلیل انجام می شود که در تهیه نقشه فاز یک اطلاعات کمی برای شروع انجام کار یک پروژه ساختمانی وجود دارد. برای مثال در تهیه نقشه فاز یک، نوع فنداسیون، اندازه و ابعاد ستون، مسیر انجام لوله کشی، جنسی که قرار است برای دیوارها و کف استفاده شود و ریزه کاری های مربوط به پنجره ها و محل قرار گرفتن لامپ و بسیاری دیگر از ریزه کاری ها مورد توجه قرار نمی گیرد ولی تمامی این موارد در تهیه نقشه فاز دو در نظر گرفته می شود. در تهیه نقشه فاز دو نقشه های مکانیکی و الکتریکی بر روی نقشه معماری منطبق می شود که تمامی این نکات ریز توسط مهندسینی انجام می شود که به جزئیات تهیه نقشه تسلط کافی دارند.

مواردی که در نقشه فاز دو مورد توجه قرار می گیرند

مهندس معمار یک پروژه ساختمانی وظیفه تهیه نقشه فاز دو را بر عهده دارد که در این تهیه نقشه خصوصیات مصالح و جزئیاتی که مربوط به اجرای پرژه است در نظر گرفته می شود. تهیه نقشه فاز دو بر اساس نقشه های سازه و نقشه های مکانیکی و نقشه الکتریکی توسط افراد متخصص انجام می شود. اگر بخواهیم به شکل نسبتاً کامل بیان کنیم که در نقشه فاز دو به چه مواردی پرداخته می شود می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

در تهیه نقشه فاز دوف پلان های اندازه گذاری، پلان های کفسازی، پلان های سقف کاذب، پلانهای تیپ بندی و ارجاعات، پلان شیب بندی، پلان های وال پست، پلان های کرسی چینی، نماهای فاز دو شامل نمای تمام وجوه ساختمان، برش های فاز دو از قسمتهای مهم نقشه، کلیه ریزه کاری های در و پنجره از جمله جنس و تعداد و سایر مشخصات آ ن ها، جزئیات عمومی، جزئیات مختص به پروژه مثل نمای ساختمان و طرح های خاصی که در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، برش از دیوار و جدول نازک کاری در نقشه فاز دو ساختمان بررسی می شود که در نقشه فاز یک ساختمان به شکل عمومی و کلی به آن پرداخته می شود.

نقشه فاز دو تاسیسات مکانیکی

یکی از بخش ها در تهیه نقشه فاز دو، تهیه نقشه تاسیسات مکانیکی است که مربوط به طراحی سیستم آب رسانی، دفع فاضلاب و نقشه سرمایشی و گرمایشی ساختمان می شود که تمامی این موارد با نقشه اجرایی معماری تطابق کامل دارند.

نقشه فاز دو تاسیسات الکتریکی

تهیه نقشه فاز دو تاسیسات الکتریکی بر عهده مهندس برق است. سیستم الکتریکی به سیستم روشنایی و سیستم دوربین مدار بسته و سیستم اعلام حریق و محل قرار گیری پریزهای برق و تلفن مربوط می شود که تهیه نقشه نیز باید در تطابق کامل با نقشه معماری ساختمان باشد. مشاوره فنی و مهندسی نقشه فاز صفر و نقشه فاز یک و همچنین نقشه فاز دو توسط هلدینگ ساختمانی بنیادین سازه پویا و توسط مهندسین مجرب هلدینگ ساختمانی بنیادین سازه پویا انجام می شود.

تمام نقشه های ساختمان از صفر تا صد همگی تحت نظر مهندس معمار هماهنگ می شوند و در نهایت برای اجرا به کارفرما ارائه می شوند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر