ساخت و نصب سوله

سوله معمولا برای ساخت سالن های صنعتی و ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. سازه سوله با سطح مقاطع مختلف برای ساخت انواع سوله  های صنعتی استفاده می شود. اندازه و وزن این سطوح با توجه به کاربردی که سوله دارد متغیر است. برای طراحی و ساخت سوله مواردی از جمله میزان سرعت وزش باد و میزان حداکثری بارش برف و دهانه مورد نیاز سوله و اندازه ارتفاع ستون ها در نظر گرفته می شود. ساخت و نصب سوله در تمام دنیا از جمله ساختمان های فولادی محسوب می شود که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در ساخت و نصب سوله باید اصولی رعایت شود تا سوله بیشترین بهره وری را داشته باشد. از عواملی که باید در ساخت و نصب سوله در نظر گرفته شود می توان به نوع محاسبات، کیفیت بالای جوشکاری در هنگام نصب سوله، استفاده از پیچ و مهره هایی که استاندارد باشند و استفاده از رنگ ها و ابزاری که مانع از زنگ زدگی سوله می شود اشاره نمود.

پیش نیازهای لازم در ساخت و نصب سوله

قبل از ساخت و نصب سوله باید سوله بر اساس نیاز مشتری و نوع کاربردی که دارد طراحی شود. نمایندگان طراحی نیز وظیفه نظارت بر روی ساخت و نصب سوله را بر عهده دارند. البته ساخت و نصب سوله باید بر اساس استانداردهای هر شهری بر اساس میزان بارندگی و وزش باد انجام شود.

از آن جا که ساخت و نصب سوله بیشتر برای موارد صنعتی می باشد بنابراین قاب برای این نوع از سازه معمولاً دارای شیب می باشد و دهانه سوله نیز نسبت به سایر انواع سازه بیشتر می باشد. 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 13 کاربر