طراحی فضای سبز و محوطه

طراحی فضای سبز و محوطه

یکی از مباحث مهندسی معماری و معماری ساختمان ، طراحی فضای سبز و محوطه می باشد.

نکاتی که باید در طراحی محوطه و فضای سبز رعایت شود

در طراحی محوطه و فضای سبز اولین نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد شناخت منطقه از نظر آب و هوا و بررسی پوشش گیاهی آن منطقه است. دومین مسئله ای که باید در طراحی فضای سبز و محوطه در نظر گرفته شود کاربرد آن محوطه می باشد که بر چه اساس و چه نوع عملکردی می خواهد داشته باشد. نکته بعدی که باید در طراحی محوطه و فضای سبز رعایت شود استفاده از مصالح مناسب برای طراحی می باشد که با محیط اقلیمی آن منطقه سازگار باشد. البته بحث مالی نیز باید در طراحی محوطه و فضای سبز در نظر گرفته شود.

نقش سایبان و آلاچیق در طراحی محوطه و فضای سبز

شما می توانید برای طراحی محوطه و فضای سبز از آلاچیقی برای دورهمی های تان با استفاده از جنس مناسب داشته باشید که  در بخش خارجی معماری ساختمان در نظر گرفته می شود. استفاده از آلاچیق باعث می شود تا شما  فضایی زیبا و منظم در فضای بیرونی داشته باشید.

طراحی محوطه و فضای سبز بر اساس سلیقه و فضا

در طراحی فضای سبز و محوطه بر اساس فضایی که دارید و همچنین بر اساس نوع نیاز و سلیقه ای که دارید می توانید از استخر، آبنما، آلاچیق، باربیکیو و فضای بازی کودکان و بسیاری دیگر از انواع فضا استفاده نمایید که همه این ها باید در نقشه ساختمان و معماری ساختمان در نظر گرفته شود.  جای مناسب برای آن ها در نظر گرفته شود.  با استفاده از دانش مهندسی معماری، مهندس معمار می تواند فضاهای مورد را در نقشه ساختمان تعبیه نماید و سپس به طراحی المان های داخل هر قسمت بپردازد.

هدف از طراحی فضای سبز و محوطه

هدف از طراحی فضای سبز و محوطه این است که که شما بتوانید فضایی آرام به دور از هیایوی شهر در فضای سبزی زیبا و دل انگیز داشته باشید و بتوانید برای مدتی به استراحت بپردازید.

استفاده از رنگ های شاد برای مصالح و پوشش گیاهی باعث می شود تا شما در مدت استراحت خود فضایی شاد و مفرح داشته باشید.

در مهندسی معماری و طراحی محوطه و فضای سبز می توان از پرسپکتیو استفاده نمود به این شکل که از خطوطی طولانی منتج به یک نقطه استفاده نمود و به این ترتیب فضا بزرگ تر نشان داده می شود.

همچنین با استفاده از نقطه مرکزی در طراحی معماری فضای سبز می توان فضا را برای افراد به شکلی منسجم به نمایش بگذاریم.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 2 کاربر