طراحی مجتمع اداری

طراحی مجتمع اداری

به دلیل مراجعه افراد بسیار به مجتمع های اداری معماری ساختمان باید به گونه ای جذاب و ظاهری آراسته طراحی شود و باید از مصالحی در طراحی مجتمع اداری و معماری ساختمان استفاده شود که با شرایط ساختمان هماهنگی داشته باشد و باید علاوه بر شیک و مدرن بودن سادگی ساختمان به خوبی رعایت شود.

نکاتی برای طراحی مجتمع اداری

به دلیل این که ساختمان اداری به نظافت به دفعات زیادی احتیاج دارد بنابراین باید از مصالحی مقاوم برای طراحی مجتمع اداری استفاده شود. در نقشه سازه و طراحی مجتمع اداری باید فضاهایی که مورد نیاز می باشد در نظر گرفته شود. برای طراحی مجتمع اداری باید برای سیم کشی های و تاسیسات فضای مناسبی در نظر گرفته شود و باید به گونه ای فضا برای آن ها در نشر گرفته شود که در صورت نیاز بتوان به تاسیسات و سیم کشی ها دسترسی داشته باشد.

چراغ های سقفی و در یچه های هوا از دیگر نکاتی است که باید در طراحی معماری مجتمع های اداری در نظر گرفته شود. در طبقات مختلف طراحی مجتمع اداری باید محیط های مختلف بر حسب نیاز از یک دیگر تفکیک شوند و سرویس بهداشتی و آبدارخانه باید برای هر طبقه به شکل مجزایی طراحی شود. همچنین در طراحی مجتمع اداری لابی نیز باید به شکل مناسبی برای مراجعان طراحی شود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر