طراحی مجتمع تجاری

در طراحی مجتمع تجاری باید عواملی که بر روی کارایی یک مجتمع تجاری در نظر گرفته می شود بررسی شود. یکی از نکاتی که باید رعایت شود این است که  باید حس خوب و خوشایندی را به مشتریان انتقال دهد تا مشتری در دفعات بعدی نیز تمایل داشته باشد که به آن مجتمع تجاری مراجعه نماید.

طراحی ویترین در طراحی مجتمع تجاری

طراحی مجتمع تجاریویترین یکی از مهم ترین بخش های طراحی مجتمع تجاری می باشد که باید برای طراحی آن دقت ویژه ای داشت. بنابراین ویترین یک مغازه باید بر اساس نوع جنسی که به فروش می رساند در قسمت کف و دیوار طراحی مناسبی داشته باشد تا مشتری را به خود جلب نماید.

طراحی نمای مجتمع تجاری

یکی از نکات بسیار مهم در طراحی مجتمع تجاری نمای ساختمان می باشد. نقشه نما باید به گونه ای باشد که مشتری را به خود جذب نماید. از آن جا که نمای ساختمان اولین چیزی می باشد که افراد در مواجهه با آن قرار می گیرند باید به گونه ای باشد که خاطراه ای خوشایند را در ذهن فرد به جا گذاشته و فرد علاقمند باشد تا برای خرید های بعدی خود به آن جا مراجعه نماید.

در طراحی مجتمع تجاری همچنین باید ورودی و مکان هایی نظیر سرویس بهداشتی و  محل بازی کودکان و محلی برای استراحت افراد  و در صورت داشتن فضا آب نما نیز در نظر گرفته شود. نورپردازی نیز باید به گونه ای انجام شود که افراد پس از گذشت مدت زمانی دچار خستگی نشوند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر