طراحی ویلا

طراحی ویلا

برای داشتن یک ویلایی با تمام خصوصیات استاندارد باید اصول طراحی ویلا را چه از نمای داخلی و چه از نمای خارجی مورد بررسی قرار دهید.

با توجه به  این که در زمان حاضر شاهد پیشرفت هایی در زمینه معماری ساختمان و مهندسی سازه و مهندسی معماری می باشیم بنابراین در شهرهای مختلفی از تکنولوژی های به روزی برای طراحی ویلا استفاده می شود.  برای طراحی ویلا باید طراحی نمای داخلی ساختمان و طراحی نمای خارجی ساختمان به شکل مجزایی انجام شود به گونه ای که با یکدیگر مرتبط بوده و هارمونی مناسبی با یکدیگر داشته باشند. می توان گفت از مهم ترین اصولی که در طراحی معماری ویلا رعایت می شود استفاده از ارتفاع مناسب و نورپردازی زیبا برای ویلا می باشد. طراحی دکوراسیون داخلی ویلا باید به گونه ای باشد که علاوه بر اینکه فضا ها را از یکدیگر مجزا می کند کاربری ویژه آ ها را نیز حفظ نماید.

ویلای دوبلکس در طراحی ویلا

یکی ازانواع طراحی ویلا که در حال حاضر بسیار هم مورد استقبال قرار گرفته است طراحی ویلا به شکل دوبلکس می باشد. ویلای دوبلکس دارای ارتفاع بیشتری نسبت به ویلای معمولی می باشد و جدا کردن فضا در این نوع از ویلا باعث می شود تا فضای آرامش بیشتری در ویلا حاکم باشد. در طراحی ویلا معماری ساختمان متفاوت می باشد و نقشه سازه نیز بر این اساس پیاده سازی می شود. نقشه محاسبات و دفترچه محاسبات نیز در این نوع از ویلا دارای ویژگی های مربوط به خود بوده که توسط مهندس معمار طراحی می شود.

نورپردازی طراحی ویلا

نورپردازی مدرن و بکاربردن نور خورشید در فضاهای مناسب از ساختمان ویلا نیز از نکاتی است که باید در طراحی ویلا مورد توجه قرار بگیرد.

هلدینگ ساختمانی بنیادین سازه پویان مشاور و مجری پروژه های ساختمانی و صنعتی در ایران با داشتن متخصصینی در زمینه طراحی ویلا نمونه های بسیار موفقی در این زمینه داشته است.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر