طراحی و تهیه نقشه مهندسی

طراحی و تهیه نقشه مهندسی و طراحی فنی ساختمان به مبحث معماری مرتبط می شود. استفاده از نقشه مهندسی با هدف هایی نظیر طراحی داخلی، نقشه ساختمان، نقشه نماو معماری ساختمان در حیطه طراحی و تهیه نقشه مهندسی قرار می گیرد.

طراحی و تهیه نقشه مهندسی به صورت حرفه ای

می توان گفت که طراحی و تهیه نقشه مهندسی به صورت حرفه ای هم هنر و هم فنی می باشد و فردی که اقدام به تهیه نقشه مهندسی در زمینه های مختلفی نظیر نقشه ساختمان و مهندسی معماری می کند باید به آمیزه ای از هنر و مهندسی اشراف کامل داشته باشد تا بتواند ترسیم نقشه را بر اساس نوع فضا و ابعادی که در اختیار دارد انجام دهد. طراحی و تهیه نقشه مهندسی از نظر فنی مربوط می شود به رعایت نکاتی که باید در ترسیم نقشه آن ها را رعایت نمود.بخش هنری در تهیه نقشه مهندسی به زیبایی و تمیزی آن توجه شود که این کار نیز به دلیل استفاده از متخصصین کاردان و با تجربه هلدینگ ساختمانی بنیادین سازه پویان با نهایت دقت بر می آید.

کاربرد طراحی و تهیه نقشه مهندسی

طراحی و تهیه نقشه مهندسی می تواند مربوط به نقشه ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری و یا نقشه سوله باشد. همچنین محیط های فرهنگی و آموزشی و بسیاری دیگر از مکان ها نیاز به طراحی و مهندسی و نقشه کشی داشته و باید از متخصصین برای انجام این کار کمک بگیرید.

پلان، نما، دیتیل، نقشه محاسباتی، پلان مبلمان، نقشه اسکلت، نقشه شهرسازی، نقشه رفت و آمد و سیستم دفع آب و نقشه تاسیساتی ساختمان از جمله تاسیسات برق کشی و تاسیسات الکتریکی از قسمت های طراحی و تهیه نقشه مهندسی می باشد.

در این بین پلان اهمیت بسیار بالایی دارد. در پلان ، نقشه ساختمان از بالا به نظر می رسد و یک برش فرضی به شکل افقی در دو سوم ارتفاع از کف منظور می شود و به این ترتیب وضعیت طبقه ساختمان را برای بیننده به نمایش خواهد گذاشت.این نقشه، نقشه معماری محسوب می شود.پس از طراحی نقشه پلان ساختمان نقشه معماری در فاز دو تهیه می شود. در این نقشه جزئیات ساخت و شکل اجرای سازه مورد بررسی قرار می گیرد و نظارت ساخت نیز در این مرحله انجام می شود. نقشه اسکلت ساختمان و پی و ستون از جمله نقشه های سازه ای محسوب می شود.

1مجموع 3 محصول
1مجموع 3 محصول
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 23 کاربر