مجری ذیصلاح

 مجری ذیصلاح

 مجری ذیصلاح شخص حقیقی یا حقوقی است که دارای پروانه اجرا ساختمان میباشد.

 

 آیا مجری ذیصلاح اجباری است؟

 به منظور جلوگیری از ورود افراد فاقد صلاحیت لازم در زمینه ساختمان سازی و ضرورت به کار گیری سازنده ذیصلاح وافزایش کیفیت ساخت وساز در عملیات ساختمانی طبق قوانین تصویب شده و به اجرا درآمده سازمان نظام مهندسی تمام پروژه هایی که از اردیبهشت  ماه 99 در سامانه خدمات مهندسی ثبت میشود ملزم به استفاده مجری ذیصلاح خواهند بود و نام مجری در پروانه درج میشود. پس از احراز هویت مجری پروژه توسط ناظر مجوز شروع کار صادر میشود. عدم حضور مجری در کارگاه در طول عملیات ساختمانی تخلف بحساب می آید و ناظر باید آن را گزارش کند. از آنجایی که مجری بیشترین نقش را در اجرا پروژه به عهده دارد، بیشترین مسئولیت هم به عهده مجری خواهد بود.

 

 وظایف مجری

 در شروع عملیات لازم است مجری نقشه ها را بررسی و کنترل نماید و در صورت وجود ایراد و اشکال آن را کتبا به طراح و محاسب نقشه ها اعلام کند. لازم به ذکر اعلام هر گونه تغییری در نقشه باید به تایید ناظر نیز برسد.

 همچنین مجری باید از کادر اجرایی و استاد کاران ماهر استفاده کند و از مصالح با مشخصات فنی مطابق نقشه ها استفاده کند.

در پایان کار نیز مجری باید نقشه های ازبیلت یا چون ساخت را تهیه کند و به تایید ناظر یا ناظران برساند و یک نسخه از آن را هم در اختیار کارفرما بگذارد.

 مسئله حائز اهمیت دیگر رعایت اصول ایمنی کارگاهی و اصول اولیه در محل پروژه و رعایت مسائل زیست محیطی در کارگاه میباشد که مجری باید همواره آن را مد نظر داشته باشد.

 

هلدینگ ساختمانی بنیادین سازه پویان از سال 80 پروژه های زیادی را در استان تهران به عنوان مجری ذیصلاح ، ناظر انتخابی، مدیریت پیمان به اتمام رسانده است.از این رو چنانچه به دنبال شرکتی با تجربه برای ساخت وساز خود میگردید میتوانید همین حالا با ما تماس بگیرید و ضمن کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره رایگان ما نیز استفاده کنید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر